تورهای چین

 

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان است که توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک حزبی اداره می شود و پایتخت آن شهر پکن می باشد. تمدن چین باستان یکی از کهن ترین تمدن های تاریخ است که در سواحل حاصل‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری است شکوفا شد. زبان رسمی این کشور چینی و مردم پیرو دین بودایی می باشند. کشور چین داری تنوع آب و هوای بسیار زیادی است ولی به طور کل دارای 5 نوع منطقه آب و هوایی است و اکثر این مناطق در زمستان سرد و خشک و در تابستان گرم و بارانی می باشند. بهترین فصل سفر بهار است. چای چین، ابریشم چین، چاپستیک، یادگاری مائو، جواهرات چینی و بسیاری دیگر از سوغاتی هایی هستند که می توان آن ها را از شهرهایی همچون پکن، شانگهای و گوانگجو به سادگی تهیه کرد.

 


پکن:

پكن یا بیجینگ پایتخت پرجمعیت ترین كشور دنیا، مركز جمهوری خلق چین و یكی از شهرهای مشهور و كهن دنیا می باشد كه دارای قدمتی سه هزار ساله است. مناظر و چشم اندازهای زیبای شهر پكن، دارا بودن آب و هوای اقلیمی گرم و نیمه مرطوب، برخورداری از هر چهار فصل به صورت واضح و مشخص و سرشار از محصولات متنوع و گوناگون بودن از ویژگی های بارز این شهر می باشد. از مهمترین جاذبه های گردشگری پکن می توان از برج طبل و برج ناقوس، منطقه هنر 798، معبد لاما، پارک بیهای، میدان تیانانمن، کاخ تابستانی، معبد بهشت، شهر ممنوعه، بادالینگ (ساده ترین محل برای رسیدن به دیوار چین) و خیابان نانلوگوکسیانگ نام برد. از مراکز خرید ارزان این شهر خیابان خرید چیانمن، وانگفوچینگ و دهکده خرید سانلینتون توصیه می شود.


شانگهای:

شانگهای شهری با قدمت تاریخی در دهانه رود یانگ تسه واقع شده و مدرن ترین شهر چین است که بیش از دیگر شهرهای این کشور حال و هوای غربی دارد. آب و هوای شانگهای خنک و صاف است و شهری چهار فصل دارای زمستان سرد و تابستانهایی پر باران در اوایل فصل می باشد. ماه های فروردین تا تیر شانگهای با هوایی بهاری و رویش شکوفه بسیار زیبا همراه بوده و بهترین فصل سفر می باشد. از جاذبه های این شهر بلوار باند، باغ یویان، برج تلویزیونی مروارید شرقی، صومعه  بودای یشمی، شینتیاندی، شهر آبی جوجیاجیائو، معبد چنگ هوآنگ و خیابان نانجینگ توصیه می شود. شهر شانگهای به بهشت خرید یا پاریس شرق معروف است و از مهمترین مراکز خرید می توان به آی اف سی مال، پلازا 66، جییو گوآنگ، تایمز اسکوئر، سوپر برند، گرند گیت وی، میلانگ ژنی ایستان، سیتیک، وستگیت مال و هنگ کنگ پلازای شانگهای اشاره کرد.

 

گوآنجو:

گوانگجو سومین شهر بزرگ چین بعد از پکن و شانگهای بوده که بی شک قلب تپنده تجارت در چین است و در نزدیکی دریای چین می باشد. هوای این شهر در تابستان گرم، مرطوب و بارانی و در زمستان سرد، خشک و همراه با باران اندک است. قابل توجه است چینی ها نمایشگاه بزرگ و معروف گوانگجو را در دو فصل معتدل در سال برگزار می کنند تا برگزار کنندگان و شرکت کنندگان با مشکلات کمتری روبرو شوند. از جاذبه های گردشگری این شهر پارک تفریحی شیملانگ، برج کانتون، کوهستان ابر سفید، پارک یوکشیو و جزیره شامیان توصیه می شود. از مراکز خرید می توان از تی مال، چاینا پلازا، گراندویو مال، تایکو هوی و می فلاور پلازا نام برد.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی