تورهای کشتی کروز

دریانوردی، سفر و تورهای دریایی به ویژه با کشتی کروز همواره باب میل افراد ماجراجو و کنجکاوی بوده است که همیشه به دنبال تجربه های جدید هستند. از زمانی که جزیره های مجلل شناوری موسوم به کشتی کروز (Cruise ship) شروع به فعالیت کرده‌اند، سفرهای دریایی به انتخاب اول توریست هایی تبدیل شده است که به تفریحات لوکس علاقه مند هستند. تاریخچه آغاز به کار شرکت های کشتی کروز به دو قرن پیش در سال 1822 در کشور انگلستان باز می گردد. در این سال اولین خط کشتیرانی بین انگلستان و ایبریا آغاز به کار کرد که بیشتر کارهای پستی را انجام می داد. اولین شرکت کشتی کروز که جهت جابجایی مسافرین برنامه ریزی و آغاز به کار کرد شرکت P&O در سال 1844 بود که تبلیغات خود را بر روی تورهای دریایی با کشتی کروز از بندر ساوت هامپتون انگلستان به مقاصد یونان، جزیره مالتا و جبل الطارق متمرکز کرده بود.

افراد در یک تور کشتی کروز خدمات یک هتل 5 ستاره فوق لوکس را دریافت خواهند کرد. یک تور کشتی کروز تمامی امکانات و خدمات رفاهی لازم برای مسافرین مشکل پسند را یکجا در خود جای داده است. در داخل کشتی کروز تسهیلاتی از قبیل انواع و اقسام رستوران ها جهت تمامی سلیقه ها و ذائقه های غذایی با سرویس های Full Board و All-Inclusive (انواع نوشیدنی 24 ساعته رایگان)، سینماهای 3 و 4 بعدی، پارک ها و سرسره های آبی، فروشگاه برندهای مختلف، استخرهای متعدد، سونا، ماساژ سنتر، کلاب و تفریحات شبانه (Night Life)، کافه بارهای متنوع، آمفی تئاتر با برنامه ها و نمایش های شبانه، باشگاه ورزشی (Fitness club)، کلاس های آموزشی، مهدکودک، شهربازی بچه ها، گالری های هنری و... این مجموعه را همچون یک شهر مجلل و رویایی جلوه می‌دهد.

 

 

تورهای کشتی های کروز شرکت MSC Cruise در فصول مختلف سال در مسیرهای گوناگونی در حال سرویس دهی می باشند. در فصول گرم بهار و تابستان بیشتر تورهای کشتی کروز در مسیرهای مختلف دریای مدیترانه در دو محدوده مدیترانه غربی بین سواحل غرب ایتالیا، اسپانیا، جنوب فرانسه و مالتا و محدوده مدیترانه شرقی و دریای سیاه بین سواحل ترکیه، یونان، شرق ایتالیا، رومانی، بلغارستان و روسیه در حرکت هستند. در شش ماه گرم سال در منطقه دریای بالتیک که کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند دانمارک، شمال آلمان، نروژ، فنلاند و سوئد قرار گرفته اند نیز تورهای کشتی کروز در حرکت هستند. در فصول سرد بخشی از کشتی ها به سمت منطقه خلیج فارس، جنوب آفریقا، مناطق شمالی امریکای جنوبی مانند برزیل و آرژانتین و همچنین شهرهای مناطق جنوبی ایالات متحده می‌روند و تورهای کشتی کروز در این مناطق انجام می پذیرد.

نکته ای که برای شهروندان ایرانی قابل توجه است این می باشد که در سفر با کشتی های کروز در مناطق اروپایی نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد و حداقل از 2 تا 3 ماه قبل از سفر باید اقدام به خرید تور کشتی کروز نمود اما در برخی موارد از سفر به یونان نیاز به اخذ ویزای شینگن نمی­ باشد.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی