تورهای گرجستان

 

کشوری در قفقاز که پایتخت آن شهر تفلیس می باشد و مرز میان اروپا و آسیا است. گرجستان تاریخ و فرهنگ پربار و کهن دارد و از نخستین کشورهایی است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور برگزید. تاریخ و فرهنگ گرجستان با ایران مشترکات بسیاری دارد چراکه این کشور مدت­ها جزئی از ایران بوده است. زبان رسمی این کشور زبان گرجی می باشد. برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا ندارید.

"شاردن" یک گردشگر نامیِ فرانسوی که در سفرنامه خود یک توصیف دقیق و کاملی از گرجستان آورده است اظهار داشته است: "نژاد مردم گرجستان به جرات پاکترین و اصیل ترین نژادهای شرق و همچنین خالص ترین نژاد ها است". طبیعت گرجستان گوناگون و دو سوم آن کوهستانی است. دو ناحیه اصلی اقلیمی وجود دارد که بخش­های غربی و شرقی کشور را از یکدیگر جدا می­کند. رشته کوه بزرگ قفقاز نقش مهمی را در تعدیل شرایط آب و هوایی گرجستان ایفا نموده و مانع نفوذ توده های هوایی سردتر شمال و روسیه به این سرزمین می شود.

 

 

تفلیس:

تفلیس پایتخت گرجستان و قسمت شرقی گرجستان (کارتلیا) نامیده می شود. دارای آب و هوای نیمه گرمسیری بوده و بهترین فصل سفر بهار یا اوایل پاییز است. از دیدنی های این شهر دریاچه لاک پشت ها، لونا پارک، کلیسا سامبا، محله شاردنی و پارک ریخه توصیه می شود. از مهمترین مراکز خرید می توان مرکز خرید کارواسلا، جی تی سی، کییدوبانی، کودویل و تفلیس سنترال را نام برد.

 

باتومی:

شهر ساحلی باتومی در جنوب غربی گرجستان و در ساحل دریای سیاه واقع شده است. آب و هوا در باتومی شبه قاره­ ای بوده و برای سفر در فصل بهار تا پاییز مناسب است. از دیدنی های این شهر زیبا پارک دلفین­ها، آکواریوم، پارک 6 می، موزه باستانشناسی و تله کابین آرگو توصیه می شود. از مهمترین مراکز خرید باتومی متروسیتی و مرکز خرید پلازا می باشد.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی