تورهای مالزی، سنگاپور و اندونزی

 

مالزی

کشور مالزی در جنوب شرق آسیا واقع شده که پایتخت سیاسی پوتراجایا و پایتخت توریستی کوالالامپور می­ باشد. در این کشور ادیان مختلفی وجود دارد که چهار دین رایج آن اسلام (به عنوان دین اصلی)، بودائیسم، مسیحیت و هندوئیسم است. زبان رسمی مالایی است و اکثر مردم به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. این کشور به دلیل واقع شدن در نزدیکی خط استوا از آب و هوای استوایی و یک فصل در طول سال برخوردار می باشد. از صنایع دستی و سوغات مالزی می ­توان از پارچه پوآکمبو، جواهرات و لوازم تزیینی و سفال نام برد. برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا نیست و هنگام ورود می توان تا ۱۴ روز بدون ویزا اقامت نمود.

 

 

کوالالامپور:

این شهر پایتخت کشور مالزی و دارای آب و هوای  گرم و شرجی در تمام سال است. از جاذبه های دیدنی کوالالامپور، آکواریوم کوالالامپور، برج های دو قلوی پتروناس، پارک آبی سان وی لاگون، پارک پروانه، موزه ملی، ارتفاعات گنتینگ، محله چینی ها، برج کی ال و غارهای باتوکیو توصیه می­ شود. از مراکز خرید می­ توان از بازار مرکزی، میدولی، سوگو و جالان ایمبی نام برد.

 

پنانگ:

پنانگ جزیره ای در شمال غربی شبه جزیره مالزی است که از زیباترین تفریحگاه های این کشور به شمار می­ آید. مرکز این جزیره جرج تاون نام دارد. از جاذبه های گردشگری این جزیره می­ توان از ساحل باتوفرینگی، پل پنانگ، تپه پنانگ، مزرعه پروانه­ ها، جنگل تفریحی، قلعه کورن والیس، محله چینی ها، موزه اسباب بازی پنانگ و معبد کک لوک سی نام برد. از مراکز خرید نیز مرکز خرید گورنی پلازا و گورنی پاراگون توصیه می­ شود. لازم به دکر است که از مهمترین محصولات پنانگ شکلات، بیسکویت تمبون، میوه های خشک، چای سبز و سیاه و ظروف تزیینی مسی است.

 

لنکاوی:

مجمع الجزایر لنکاوی مجموعه ای از 99 جزیره در سواحل غربی مالزی بوده و یکی از مشهورترین تفرجگاه های مالزی است. از جاذبه های توریستی این منطقه می­ توان به میدان عقاب، آبشار لنکاوی، پل اسکای بریج، تله کابین لنکاوی، پارک کوروکودیل­ ها و باغ پرندگان اشاره کرد. مراکز خرید لنکاوی شامل بازار کوآح، بازار خیابانی لنکاوی، مرکز خرید ساگاشاپینگ، کوکوولی و زون شاپینگ است.

 

سنگاپور

سنگاپور کشوری در جنوب شرق آسیا (قسمت جنوبی کشور مالزی) با آب و هوای استوایی است که پایتخت آن شهر سنگاپور و نمادش یک شیر به نام مرلیون می باشد. زبان رسمی آن مالایی بوده و اکثر مردم مسلط به زبان انگلیسی هستند. در این کشور از دین بودا، مسیحیت و اسلام زندگی می کنند. ورود به این کشور برای شهروندان ایرانی نیاز به اخذ ویزا دارد.

 

 

از صنایع دستی و سوغات این کشور می توان از گل ارکید طلا، مجسمه مرلیون، کایا (مربای نارگیل) و محصولات دست ساز محلی نام برد. از جاذبه های مهم سنگاپور باغ خلیج، برج آسمانی ببر، پارک پروانه ها، مجسمه مرلیون، اسکای راید و لوژ در سنتوزا، آکواریوم، پارک شبانه روزی سافاری، جزایر سه گانه سنتوزا، باغ گیاهشناسی، اسکله کلارک، اسکله قایق، کلیسای سنت ژورف، موزه تاریخ سنگاپور، شهربازی بزرگ یونیورسال و موزه مادام تسو است. از میان مراکز خرید ارزان و مهم این کشور می توان از مرکز خرید ویوسیتی و فروشگاه مصطفی سنتر نام برد.

 

اندونزی

اندونزی در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه به عنوان چهارمین کشور پر جمعیت دنیا واقع شده است و پایتخت آن شهر جاکارتا می باشد. زبان رسمی این کشور اندونزیایی است. اکثر مردم مسلمان هستند و بقیه هندو، مسیحی و بودایی می باشند. ورود به این کشور برای شهروندان ایرانی نیاز به اخذ ویزا دارد.

 

 

جاکارتا:

جاکارتا پایتخت اندونزی از مشهورترین شهرهای بزرگ اسلامی دارای بناهایی متعلق به دوره استعمار و بافت شهری مطابق با الگوی شهرهای هلندی است. از مهمترین جاذبه های این قلعه شهر قدیمی شهر مینیاتوری تامان، باغ ارکید، موزه ملی، موزه دریانوردی، دریم پارک و میدان مردکا است. از مراکز خرید این شهر گرند اندونزی شاپینگ تون، مال تامان انگرک، پلازا سنایان، مرکز خرید پوندوک ایندا، گانداریا سیتی، آنکول بیچ سیتی و پاسیفیک پلیس توصیه می­ شود.

 

بالی:

یکی از 17.500 جزیره اندونزی است که در میان همسایگان خود به زیبایی می درخشد. از عمده ترین مناطق بالی می‌توان به کوتا و اوبود اشاره کرد. این جزیره دارای آب و هوایی گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می باشد. از صنایع دستی و و سوغات بالی می توان از مجسمه های حکاکی روی چوب گارودا، پارچه باتیک و سارونگ بالی نام برد. از مهمترین جاذبه های بالی دیدن معبد تاناه لوت، جنگل میمون ها، سافاری و پارک مارین، پارک آبی واتر بوم، آبشار گیت گیت و پارک ملی برات بالی توصیه می شود و از مهمترین مراکز خرید بالی کوتا بیچ، جیمباران، مرکز خرید گالریا و دیسکاوری بالی است.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی