تورهای تایلند

 

 تایلند یک سرزمین پادشاهی در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن شهر بانکوک است. زبان رسمی مردم تایلندی و اکثریت پیرو دین بودایی هستند. تایلند دارای آب و هوای استوایی و در نتیجه در طول سال گرم و مرطوب است. با این حال در تایلند 3 فصل مختلف وجود دارد: 1) خنک؛ از آبان تا پایان اسفند، باران نادر است و دمای هوا در پایین ترین سطح قرار دارد. این زمان بهترین زمان سفر به تایلند می باشد. 2) گرم؛ از فروردین تا اوایل تیر که دمای هوا به بالاترین سطح و حدود 40 درجه سانتی گراد می رسد. این زمان برای لذت بردن از ساحل به همراه نوشیدنی های خنک مناسب می باشد در غیر اینصورت گرما اذیت کننده خواهد بود. 3) بارانی؛ از تیر تا مهر موسم بارندگی استوایی بسیاری از نقاط کشور تایلند را تحت تاثیر قرار می دهد. از صنایع دستی و سوغات این کشور می توان به حکاکی و مجسمه سازی با چوب، بالش های مثلثی، باکس برنج و ابریشم اشاره کرد. ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارد.

 

 

بانکوک:

این شهر پایتخت تایلند و محبوب ترین شهر است که در شمال خلیج تایلند و در مرکز کشور قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز ترکیبی از جاذبه های توریستی تاریخی، فرهنگی، میراثی و مد روز دارد. آب و هوای این شهر بسیار متغیر نیست و بیشترین درجه حرارت هوا در اردیبهشت ماه و حدود 35 درجه سانتی گراد می باشد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان از  باغ رز، مزرعه تمساح ها، بودای زمردی، رودخانه چائوپرایا، معبد وات رونگ، معبد وا ماهاتات، معبد بو، خانه جیم تامپسون و شهر تاریخی آیوتایا نام برد. از مراکز خرید بازار چاتوچاک، شناور، سیام سنتر، سیام پاراگون و ترمینال 21 توصیه می شود.

 

پاتایا:

شهر ساحلی پاتایا در شرق خلیج تایلند و در 147 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار گرفته است. این شهر پس از بانکوک معروف ترین شهر تایلند بوده که به دلیل نزدیکی به خط استوا دارای آب و هوای گرم استوایی است و دارای سه نوع آب و هوا می باشد: در ماه های آبان تا بهمن هوا گرم و خشک، اسفند تا اردیبهشت هوا گرم و مرطوب و خرداد تا مهر هوا گرم و بارانی است. از جاذبه های گردشگری این شهر مینی سیام، جزیره مرجان، باغ نانگ نوچ، دهکده فیل ها، معبد وات وانسانگ وارارام و ساحل جومتین توصیه می شود. از مراکز خرید نیز جشنواره مرکزی و رویال گاردن پلازا خوب است.

 

پوکت:

این شهر به دلیل اقامتگاه های مقرون به صرفه، سواحل زیبا و آب های شفاف ساحلی از محبوب ترین نقاط گردشگری تایلند است.  بهترین و معروف ترین جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارد و پاتونگ و کارون از جمله مهمترین این سواحل به شمار می آید. در بیشتر ماه های سال هوای پوکت گرم و شرجی است و در تمام فصل ها امکان بارش باران وجود دارد. از جاذبه های گردشگری این جزیره می توان از خیابان بنگلادش، جزایر حیمز باند، جزایر فی فی، خلیج فانگ نگا، پارک تفریحی فانتاسی و معبد وات چالونگ نام برد. از مهمترین مراکز خرید ویکند مارکت و سنترال فستیوال می باشد.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی