امروز


طراحی سایت
يكشنبه - 7 خرداد 1396
Sunday - May 28 2017

خبرنامه تورهای تخفیف دار


با عضویت در خبرنامه

شبکه تورهای تخفیف دار

شما هم می توانید از تمام تورهای
لحظه آخری و تخفیف دار اصفهان
در ایمیل خود خبردار شوید!!!

آخرین نظرات

همکاران

  • iranairtour0.png
  • british.png
  • kishair.png
  • cao0.png
  • alitalia.png

عتیق گشت اصفهان

آدرس: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تلفن:                      1165 3665 031

وب سایت:      https://atighgasht.ir

ایمیل:               info@atighgasht.ir

افراد کمی دقت کافی برای خواندن این خط دارند. اگر در حال خواندن هستید پیشنهاد ویژه عضویت در "شبکه تورهای لحظه آخری اصفهان" را برای شما داریم.

در مورد فرودگاه امام خمینی (ره) بیشتر بدانیم

1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 2.60 (5 رای)

 

فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی، در اردیبهشت ماه سال ١٣٨٣، به منظور بالا بردن توان ترانزیتی کشور ایران در انجام پرواز‌های بین‌المللی بهره‌برداری شد. فرودگاه امام‌خمینی در ٦٠ کیلومتری تهران و بین جاده‌های تهران-قم و تهران-ساوه قرار گرفته است. از زمان احداث کامل این فرودگاه، جز پروازهای زیارتی حج، تمامی پروازهای ورودی و خروجی بین‌المللی از فرودگاه مهرآباد به آن منتقل شده‌اند.
در حال حاضر، فرودگاه بین‌المللی امام‌‌خمینی بالاترین ترافیک را در گمرک هوایی مسافری در ایران دارد و همچنان نیز در حال توسعه است.

رفت و آمد

رفت و آمد به فرودگاه، هم به وسیله‌ی تاکسی و هم اتوبوس میسر است. تاکسی‌های فرودگاه را شرکت سیر و سفر ایران اداره می‌کند و برای رزروشان، باید حداقل ١٢ ساعت زودتر با این شرکت تماس گرفت. تاکسی‌های سیر و سفر فرودگاه امام‌خمینی سمند، تویوتا کمری و ون هستند و هزینه‌ی هر کدام به هر کجای تهران، به ترتیب ٢٥، ٣٠ و ٣٥ هزار تومان است.
اتوبوس‌های فرودگاه امام‌خمینی از ترمینال ٤ فرودگاه مهرآباد شروع به حرکت می‌کنند و هر یک ساعت یک بار، یک اتوبوس به راه می‌افتد. کرایه‌ی این اتوبوس‌ها برای هر نفر ٢٥٠٠ تومان است و مسافران را جلوی در اصلی فرودگاه امام خمینی پیاده می‌کنند. برای برگشت از فرودگاه نیز، اتوبوس‌ها جلوی همین ورودی اصلی حاضر هستند و با این‌که مقصد نهایی‌شان ترمینال ٤ فرودگاه مهرآباد است، ولی در ایستگاه‌های متروی حرم مطهر و میدان آزادی هم توقف می‌کنند.
پارکینگ طبقاتی فرودگاه با ظرفیت ١٦٠٠ اتومبیل، دو بخش پارکینگ سرپوشیده و پارکینگ روباز دارد که هزینه‌ی ورودی بخش سرپوشیده ٥٠٠ تومان و بخش روباز ٤٠٠ تومان است. برای هر ساعت توقف در پارکینگ سرپوشیده ٣٠٠ تومان و برای هر شبانه‌روز استفاده از پارکینگ مبلغ ٤٥٠٠ تومان به ورودی اولیه اضافه می‌شود. فراموش نکنید جای پارک اتومبیل‌تان را از روی شماره و حروف مشخص‌کننده‌ی راهروها به خاطر بسپارید و صدای دزدگیر را هم فعال بگذارید که اگر جای اتوموبیل فراموش کردید به دردتان بخورد؛ به هر حال پیداکردن یک ماشین بین صدها ماشینی که در یک پارکینگ طبقاتی پارک‌ شده، کار راحتی نیست.

مسافرین خروجی

 Emam Khomeini Airport مسافرینی که قصد پرواز دارند، بعد از ورود به سالن عمومی فرودگاه، وارد سالن پذیرش بار و مسافر خواهند شد. برای تحویل بار، طبق قوانین گمرک، اضافه‌بار مسافر مشمول هیچ‌گونه حقوق و عوارض گمرکی نخواهد بود؛ اما شرکت هواپیمایی مسافر، طبق قوانین خود می‌تواند هزینه‌ای بابت حمل اضافه‌بار مسافر طلب کند. مسافر خروجی، جز وسایلی که خارج‌کردن آن‌ها از ایران، به خاطر مسائل امنیتی و قانونی ممنوع است، می‌تواند سایر وسایل خود را همراه ببرد.
بعد از تحویل بار، مسافران باجه‌های کنترل گذرنامه را پشت سر می‌گذارند و تا زمان سوارشدن به هواپیما، در سالن ترانزیت خواهند بود. فرودگاه امام ‌خمینی مجهز به اینترنت وایرلس (WIFI) است و می‌شود با لپ‌تاپ یا تلفن همراه به اینترنت وصل شد.
در سالن عمومی فرودگاه، چند فروشگاه، بوفه، رستوران، آژانس هواپیمایی و بانک وجود دارد. اما سالن ترانزیت، علاوه بر این‌ها، صرافی، بخش بسته‌بندی بار، محل کشیدن سیگار و شارژ تلفن‌همراه را هم شامل می‌شود. دو طرف سالن ترانزیت، بخش تشریفات اختصاصی و مسافر ویژه (CIP & First Class) قرار گرفته. استفاده از سرویس تشریفات اختصاصی (CIP) این امکان را به مسافر می‌دهد که به جای صرف وقت برای انجام تشریفات ورودی مرسوم، این کار را به کارکنان CIP واگذار کند. طی این فاصله، مسافر و همراهانش می‌توانند در جایگاه CIP استراحت کنند.
خروجی‌ها و گیت‌های سوار‌شدن به هواپیما، با توجه به نوع پرواز، سمت چپ و راست سالن ترانزیت هستند و بعد از عبور از یک بخش بازرسی، امکان خروج به مسافر داده می‌شود.

مسافرین ورودی

مسافرینی که از طریق فرودگاه امام خمینی وارد ایران می‌شوند، بعد از پیاده‌شدن از هواپیما، وارد سالن تحویل بار خواهند شد و بعد از گرفتن چمدان‌ها، به بخش گمرک مسافران ورودی می‌روند. این قسمت، گاهی وقت‌ها شلوغ‌ترین و خسته‌کننده‌ترین بخش سفر خواهد بود، به هر حال چک‌کردن بار این همه مسافر با ضوابط گمرکی به زمان زیادی احتیاج دارد.
مسافران ورودی علاوه بر وسایل شخصی، می‌توانند طبق قوانین گمرک، تا سقف ٨٠ دلار سالانه کالای نو وارد ایران کنند؛ البته به شرط این که هدف تجاری نداشته باشد. در مورد اضافه‌بار، مانند مسافر خروجی، شرکت هواپیمایی مسافر بابت بار بیش از حد مجاز با توجه به شرایط خود، هزینه‌ی حمل و نقل اضافه‌بار را از مسافر می‌گیرد. عموماً مقدار بار مجاز همراه هر مسافر بین ٢٠ تا ٣٠ کیلوگرم است. البته ملاک ارزیابی در گمرک، ارزش کالاست و ربطی به وزن بار ندارد. مقولات گمرکی هر کشوری متفاوت است و لزوماً قوانین گمرکی کشور مبدا و کشور مقصد یکسان نیستند.
بعد از بیرون‌آمدن از بخش گمرک، مسافران از سالن عمومی فرودگاه به طرف درهای خروجی هدایت می‌شوند.